Kabinetna razprodaja

Kabinetna razprodaja

 

Izhodišče razstave Kabinetna razprodaja temelji na umetnostno zgodovinskem
pojmu “kabinetne slike,” torej umetniških del majnših dimenzij, ki so bila izdelna
natančno in z veliko mero predanosti. Od petnjastega stoletja dalje so premožni
zbiratelji hranili tovrstne slike v kabinetih oziroma v zasebnih študijskih in delovnih sobah.

Projekt Kabinetna razprodaja zajema štiri razprodaje. Na razprodajo smo vključili dela članov Ljubljanskega društva likovnih umetnikov.

Razprodaja likovnih del potekala pred samo Galerijo DLUL. Smotrno se nam zdi, da likovna umetnost stopi iz zaprtega prostora galerij. Na tovrsten način približamo likovno umetnost vsakemu mimoidočemu posamezniku različne stroke in različne generacije, domačinu ali tujcu.

Projekt zajema štiri razprodajne dogodke. Dve razprodaji izvajamo dve nedelji v dopoldanskem času, ko poteka v bližini tudi bolšji sejem, ki privabi mnogo ljudi, tako tujcev kot tudi meščanov mesta Ljubljane, s čimer zjamemo starejšo generacijo ljudi. Preostali dve razprodaji izvajamo dve soboti v dopoldanskem času, ko poteka na tem delu tudi Artmarket, ki privabi mlajšo populacijo, hkrati pa je ob sobotah večji pretok ljudi.

Smotrno se nam zdi, da likovna umetnost stopi iz zaprtega prostora galerij in ateljejev, s tem približamo likovno umetnost vsakemu mimoidočemu posamezniku različne stroke in različne generacije, domačinu ali tujcu.

Vključena so predvsem manjša likovna dela, s čimer je likovno delo cenovno dostopna mnogim in vsi ljudje lahko pridejo v stik z vrhunsko umetnostjo, saj le ta nudi nenadomestljivo izkušnjo vsakemu posamezniku.

 

Nataliya Gorza, Majda Gregorič, Primož Pugelj, Urška Toman, Zdravko Repija, Miran Kreš, Breda Šturm, Paola Korošec, Mojca Smerdu, Saba Skaberne, Dragica Čadež, Dragomil Bole, Pšena Kovačič, Aleksander J. Potočnik, Urška Heller, Aleksandra Saška Gruden, Polona Demšar, Nora De Saint Picman, Andrej Pavlič, Žarko Vrezec, Nik Pečanac, Joanna Zajac Slapničar, Alenka Vidrgar, Nuša Lapajne, Paride Di Stefano, Vesna Čadež, Janez Mišo Knez, Dušan Muc, Vesna Drnovšek, Maruša Štibelj, Mira Uršič, Catherina Zavodnik, Marija Flegar, Metka Pepelnak, Mihail Hodin, Huiquin Wang, Boštjan Lapajne, Bojan Bensa, Brina Torkar in Tisa Križaj, Jurij Dobrila, Katja Smerdu, Barbara Jurkovšek, Beti Bricelj, Sergej Hahonin, Eva Heimer, Matej Metlikovič, Jožef Vrščaj, Blanka Stepančič Dobrila, Andrea Gregorič, Milena Gregorčič, Nina Koželj, Črtomir Frelih, Tanja Špenko, Vedran Vražalić, Ksenija Makarovič, Maša Gala

Miran Kreš

 

Društvo likovnih umetnikov Ljubljana
  • Mestna občina Ljubljana
  • Zavod za turizem Ljubljana

 

Morda vam bo všeč tudi...