Tomaž Zarifa: TO NISO SANJE

Tomaž Zarifa: To niso sanje

19. 6. do 21. 7. 2019, Veselov vrt

Bistvo tokratnih skulptur akademskega kiparja Tomaža Zarife je urejena geometrična shema, ki z
amorfnimi ali antropomorfnimi posebnostmi ustvarja raznolika razmerja med celovitostjo površin
in struktur ter detajli, razporejenimi znotraj ali zunaj teh oblik. S spojem več oblik, več motivov v približani akaciji, ki jo doživljajo posamezni gledalci, nastaja igra percepcije. Tako organizacija skulptur po frontalni ali direktni shemi ter po globinski ali idejni shemi ostaja bodisi simetrična ali asimetrična bodisi prepoznavna ali enigmatična. Tomaž Zarifa tudi v tokratni postavitvi serije sedmih skulptur z naslovom To niso sanje, 2019, na materialni ravnini uporablja reciklirane materiale, vsakdanje predmete, ki pritegnejo njegovo pozornost in mu omogočijo različne nivoje izraznosti. Kurator Sarival Sosič

 

Morda vam bo všeč tudi...