Mednarodna skupinska razstava: Pomen trenutka

Mednarodna skupinska razstava: Pomen trenutka

18. 9.-4. 10. 2019, Galerija DLUL

POMEN TRENUTKA

avtorji: Maja Erdeljanin, Mojca Černič Pretnar, Georg Vinokić

Razstava združuje slikarska in keramična dela treh uveljavljenih avtorjev, ki prihajajo iz različnih ustvarjalnih okolij: srbske slikarke Maje Erdeljanin, v Avstriji živečega srbskega umetnika Georga Vinokića ter slovenske slikarke in keramičarke Mojce Černič Pretnar. Med njihovimi slogovno, formalno in medijsko raznolikimi deli, nastalimi v zadnjih letih, na prvi pogled ne opazimo skupnega imenovalca. Podrobnejša analiza del pa pokaže, da jih povezuje razmišljanje o pomenu trenutka v stvarnem življenju, v katerem je vse nestalno, prehodno, nepredvidljivo.

Kuratorka Nataša Kovšca.

Morda vam bo všeč tudi...