Obvestilo – PKP#5 – izjava za pridobitev MTD, vprašanja & odgovori

Drage članice, dragi člani,

obveščamo vas, da je na voljo izjava za pridobitev mesečnega temeljnega dohodka za oktober, november in december. Dostopna je na spletnem portalu eDavki in v mobilni aplikaciji eDavki. Vložiti jo je treba najpozneje do 31.12.2020.

Do izredne pomoči v obliki mesečnega temeljnega dohodka (MTD) so upravičene samozaposlene osebe in družbeniki, ki so bili registrirani za opravljanje dejavnosti najmanj od 1. septembra 2020 do uveljavitve ZZUOOP in dejavnosti zaradi posledic epidemije COVID-19 ne morejo opravljati ali jo opravljajo v bistveno zmanjšanem obsegu tudi po zaključku epidemije COVID-19.

Do kdaj je treba vložiti vlogo in kdaj bo nakazilo?

·      do 31.10.2020: če bo izjava vložena do tega datuma za oktober, bo nakazan denar na TRR 10.11.2020

·      od 1.11. do 30.11.2020: če bo izjava vložena v tem obdobju za november ali za oktober in november skupaj, bo nakazan denar na TRR  do 10.12.2020.

·      od 1.12. do 31.12.2020: če bo izjava vložena v tem obdobju za december ali za december in november ali za december in oktober ali za vse tri mesece skupaj, bo nakazan denar na TRR 10.1.2021.


POZOR: 
Na mesečno akontacijo davka in prispevke omenjena izjava ne vpliva, kar pomeni, da jih je treba poravnavati sproti.

POZOR: V primeru oddanih več izjav, se šteje samo kronološko zadnja. Povedano drugače: zadnja »povozi« vse dotedanje izjave. V priponki je še sporočilo Ministrstva za finance in dokument ‘pogosta vprašanja in odgovori’.

Morda vam bo všeč tudi...