Silvester Plotajs Sicoe, PUNK KUBIZEM, ploščad Ajdovščina, Ljubljana

Društvo likovnih umetnikov Ljubljana (DLUL) tokrat predstavlja likovni projekt Sivestra Plotajsa Sicoa, ki je šetrti v seriji Galerija na ulici, ki umetniško delo predstavlja v javnem prostoru. V času, ko so ukrepi zaradi epidemije skoraj povsem onemogočili delovanje galerij, ta projekt pomeni priložnost, da razstavo pripeljemo do ljudi. Galerija je v tem primeru obrnjena kocka, saj ne gre več za beli galerijski prostor, v katerem so dela, temveč gre za kocko, ki jo obhodimo in na njenih stranicah opazujemo likovno delo. Razstavišče na prostem, s svojimi v naprej določenimi dimenzijami štirih ploskev, od ustvarjalca zahteva temeljit razmislek in prilagoditev. 

Silvester Plotajs Sicoe se je rodil 12. aprila 1965 v Ljubljani. Leta 1988 je diplomiral pri profesorju Emeriku Bernardu na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani ter tam nadaljeval podiplomski študij iz slikarstva pri profesorju Gustavu Gnamušu in iz grafike pri profesorju Lojzetu Logarju. Leta 1990 se je študijsko izpopolnjeval pri profesorju Martinu Tissingu na Akademiji Minerva v Groningenu na Nizozemskem. Od leta 1992 deluje kot svobodni ustvarjalec. Prejel je več nagrad, med drugim Priznanje Riharda Jakopiča leta 2013 in Nagrado Riharda Jakopiča leta 2021. Razstavljal je na skupinskih razstavah in imel mnogo samostojnih razstav doma in v tujini. Kot svobodni umetnik deluje v Ljubljani.

                                                          foto: Silvester Plotajs Sicoe

Prispevek objavljen na Youtube: 
https://youtu.be/cA6NO6pNTv8

Morda vam bo všeč tudi...