Zora Stančič: ŽIVLJENJE V STOLPU

Vljudno vabljeni na odprtje razstave Življenje v stolpu umetnice Zore Stančič, ki bo v Peterokotnem stolpu v sredo, 18. 1., ob 18. uri.

 

 

 

 

 

 

Ni naključje, da je stolp priljubljena metafora, s katero se v žargonu sodobne umetnosti proskribira kontemplativni odmik od sveta in delovanje onkraj njegovih preokupacij. Hkrati je ta stolp svojevrstna usoda umetnosti, kolikor si ta želi, da bi njena misel z zanosno ostrino zarezala v gladino vsakdana, podobno kot nož v svež kos linoleuma. V teh koordinatah se zgosti tudi razmišljanje Zore Stančič na razstavi Življenje v stolpu. Prostor peterokotnega stolpa na Ljubljanskemu gradu, s svojimi vidnimi brazgotinami stoletij najbolj nedomača arhitektura razstavi sodobne umetnosti, postane neposreden povod za razmišljanje o okvirjih njenega delovanja in prakse. To razmišljanje o okvirjih se na razstavi Življenje v stolpu odvija na treh nivojih: prvi naslavlja medij grafike neposredno, v materialnosti njegove tehnične podstati, drugi umetnost in njene (simbolne) koordinate ter tretji pozicijo ženske v umetnosti – umetnice. Kurator razstave: Vladimir Vidmar

Razstava bo na ogled do 4. 5. 2023.

V sodelovanju z: Javni zavod Ljubljanski grad

 

Morda vam bo všeč tudi...