Arven Šakti Kralj ZGODBA V ZGODBI

Vabljeni na odprtje razstave, ki bo v petek, 3. marca ob 19. uri,
v Galeriji Soteska, Soteska 8, Ljubljana.

Razstava bo na ogled do 2. maja 2023.

Arven Šakti Kralj je končala diplomski študij Fine Art, Studio Practice and Contemporary Critical Theory na Goldsmiths College, University of London, ter magistrski študij videa in fotografije na Akademiji za likovno umetnost Univerze v Ljubljani. Za svoj opus del je prejela Priznanje pomembnih umetniških del, najvišji umetniški naziv Univerze v Ljubljani. Je vizualna umetnica, ki deluje v polju fotografije in sorodnih umetnostnih praks, prepoznana po značilni likovni govorici, predvsem v črno-beli fotografski tehniki. Subtilne in večplastne podobe prepleta v zgodbe, ki so hkrati pomensko kompleksne in likovno izčiščene, sanjave in premišljene, pravljično univerzalne in intimno avtobiografske. Svoja dela redno razstavlja doma in v tujini. Živi in dela v Ljubljani.

 

 

 

Morda vam bo všeč tudi...