Eksperimenti ročnih odtisov

Vabljeni na grafično likovno delavnico EKSPERIMENTI ROČNIH ODTISOV,
ki bo v soboto, 15. aprila od 15. do 17. ure v Galeriji DLUL, Breg 22, Ljubljana.
 
Na delavnicah se bomo najprej spoznali z osnovami tehnik monotipije in stirografije, nato pa bomo tehniki združili, ju gradili večplastno ter raziskovali njune zmožnosti. Do zanimivih likovnih izidov nas bodo vodile različne barvne skale, ki jih boste lahko izbirali glede na lastno zamisel. Motivično izhodišče za naše izdelke bo trenutna navdihujoča razstava Za to gladino, na kateri se s svojimi deli predstavljata mladi umetnici Petja Novak in Katarina Marov. Naslanjali se bomo predvsem na eksperimentalni pristop k grafiki in ga izvedli v tehnikah ročnega tiska. Zanje ne potrebujemo grafične stiskalnice, kar pomeni, da boste predstavljeno na delavnici lahko poustvarili tudi doma.
 
Delavnico bosta vodili likovni pedagoginji Maja Bobnar in Neža Jakofčič.
 
Delavnica je primerna za otroke od 12. leta starosti, mladostnike, odrasle, začetnike in tudi za tiste, ki ste se z grafiko že spoznali. Delavnica je brezplačna.
Potrebna je predhodna prijava, saj je število mest omejeno. Prijavite se lahko na delavnice.mn@gmail.com do petka 14. 4. 2023.

Morda vam bo všeč tudi...