Žiga Korent PRELOMNICA

Žiga Korent PRELOMNICA, Galerija Soteska, Soteska 8, Ljubljana

Razstava bo na ogled od 5. maja do 2. julija 2023.

 

Svet je večplasten, noben človek, noben predmet, noben dogodek ni ena sama zgodba, zgodb je vedno več in ni nujno, da so usklajene. Da obstajajo, ni nujno, da jih vedno vsi vidimo in da so za vse enako pomembne. Naša okolica ima ključen vpliv na nas, včasih nas pelje do meja razuma, takrat se zdi, da lahko izbiramo zgolj med krikom in obnemelostjo, drugič nas navdahne s svojo lepoto in napolni vse čute z enim samim čarobnim trenutkom. To nista nasprotna pola, to ni ista zgodba, povedana z drugega konca, to so zgodbe, ki sobivajo. To so zgodbe, ki o istem problemu, o istem predmetu govorijo na drug način, ga opazujejo drugače, ga razumejo različno, ga čutijo na drugačen način, vendar se kljub temu ne izključujejo. Pod skupnim naslovom Prelomnica slikar Žiga Korent predstavlja tekočo produkcijo, sestavljeno iz več serij, ki vsaka na svoj način obravnavajo spekter človeških doživljanj in trenutkov. Od besa do sreče.

 

 

 

 

 

Žiga Korent (1984, Ljubljana) je diplomiral na Naravoslovnotehniški fakulteti v Ljubljani pri prof. Mariji Jenko kot oblikovalec tekstilij in oblačil. Svoje znanje je izpopolnjeval na Univerzi na Dunaju. Žiga Korent je član DLUL in ZDSLU in svoje umetniško delo redno razstavlja na skupinskih in samostojnih razstavah. Z družino živi in ustvarja v Ljubljani.

Razstavo so omogočili:

DLUL, Gin&Juice, Art Hotel

Morda vam bo všeč tudi...