Miran Kreš REXADE-3, instalacija na Trgu Ajdovščina

 

 

 

 

 

 

 

 

Breztežnost vesolja omogoča kroženje in levitacijo ogromnih planetarnih mas, ki jih je umetnik upodobil kot tri okrogle anaglifične oblike. Gre za abstraktni likovni pogled v imaginarni planetarni sistem REXADE-3. Ob nadetju 3D očal se nam odkrije analogni virtualni prostor, kjer planeti stopijo iz barvnega ozadja ali se vanj pogreznejo, s čimer ustvarijo občutek tridimenzionalnega prostora.

Miran Kreš je diplomiral iz slikarstva pri profesorju Zdenku Huzjanu na Oddelku za likovno pedagogiko Pedagoške fakultete v Ljubljani. Krešev medij so slike, grafike in instalacije; rdeča nit njegovih del pa so barva, svetloba in prostor. Je avtor več samostojnih razstav doma in v tujini (San Francisco, Berlin, Sydney …). Prejel je posebno priznanje za grafiko na II. International Printmaking Exhibition v Carigradu. Njegova dela se nahajajo v javnih in zasebnih zbirkah.

 

 

Morda vam bo všeč tudi...