Simpozij o umetnosti v urbanem in naravnem prostoru

SIMPOZIJ o umetnosti v urbanem in naravnem okolju

sreda, 19. december 2018 ob 17. uri, v Galeriji DLUL, Breg 22, Ljubljana

 

Na simpoziju je tokrat namen opozoriti na navzočnost umetnosti v javnem prostoru: na tisto umetnost, ki dobiva svojo memorialno, pa tudi funkcionalno vizualno ovrednotenje v urbaniziranem krajevnem prostoru, in tudi na tisto, ki predstavlja nabor avtorjev, katerih javna dela ostajajo v posebnem, namensko izbranem naravnem okolju. Marko Košan bo predstavil projekt Forma viva Ravne, dr. Elisabeth Fiedler iz Inštituta za umetnost v urbanem prostoru  (KIÖR – Institut für Kunst im öffentlich Raum Steiermark) pa nam bo nekaj več povedala o Avstrijskem parku skulptur blizu Gradca ter o delovanju in pomembnosti Inštituta.

Sledila bo javna razprava pristojnih strokovnjakov arhitekta Jurija Kobeta in Maruše Zorec, kiparja Matjaža Počivavška, krajinske arhitektke Ane Kučan in umetnostnega zgodovinarja Gojka Zupana. Diskusijo o pomenu in umestitvi umetnosti v javnem prostoru bo moderiral kipar Zoran Srdić Janežič. Diskusija bo odprta tudi za publiko.

Morda vam bo všeč tudi...