Milena Kafol METAMORFOZE in Tanja Špenko ŠEPETANJA 19.2. – 8.3.2020

Milena B. Kafol, METAMORFOZE / Mileni Kafol največji izrazni razpon predstavlja abstrakcija, skozi katero raziskuje in odkriva človekovo vpetost v absolutnem, kozmičnem. Njene slike predstavljajo vzporedne, osamljene svetove brez prisotnosti človeške figure. Rdeča nit njenega slikarstva ostaja vseskozi enaka: eksistenca, minevanje, uganka življenja, ki se prevesi v brezčasnost, kozmičnost in absolutnost.


Milena Kafol, Etude, 2018, triptih / triptych, akril na platno / acrylic on canvas, 100 x 160 cm

Tanja Špenko, ŠEPETANJA / Na tokratni razstavi se Tanja Špenko predstavlja z originalnimi avtorskimi listi, na katerih so krajša besedila, slike in monotipije, ter s knjigo umetnika, ki je pričela nastajati ob izgubi njenega očeta leta 2015. Zapisi so rokopisi, ki izražajo stisko, tesnobo, bolečino in osebne miselne utrinke eksistencialnega značaja tako v likovnem kot tudi verbalnem jeziku.

mag. Vesna Blagotinšek

Tanja Špenko, Brez naslova, 2015, akril na papirju / acrylic on paper, 21 x 15 cm

Morda vam bo všeč tudi...