Milena Usenik, BARVNI POGOVOR, 22.9. – 17.10.2021

Naslov tokratne razstave Milene Usenik Barvni pogovor pove nekaj bistvenega: za slikarko je slikanje nekaj tako elementarnega kot govorjenje, slikanje je njen način pogovarjanja.

Na njenih platnih kot pogovor nastaja ritmično občuten splet njene subjektivnosti z vidnim svetom, ki od zunaj obenem vstopa vanjo in prihaja iz nje.

V njenem slikanju je nekaj zelo elementarnega. Ko sem se med pripravljanjem te razstave z umetnico pogovarjal v njenem ateljeju v Logatcu, mi je v nekem trenutku rekla:  »Jaz kar slikam, kar želim slikati.« 
Preprosto zveneča izjava, toda če se zares zamislimo, kaj pomeni, je v njej artikulirana zahtevna naloga – kajti kdaj resnično vemo, kaj je naša želja? Ne popustiti glede svoje želje je etična naloga.

Iz besedila dr. Miklavža Komelja.

Večer v krošnji oljke, 2021, akril, platno, 150 x 100 cm
fotografije iz otvoritve v Galeriji DLUL

Morda vam bo všeč tudi...