Nataša Segulin: IMPRESIJE, 2.11. – 28.11. 2021, v sodelovanju z Galerijo Srečišče

Impresije Nataše Segulin lahko označimo kot izrazito čutne podobe, ki so izraz njene fascinacije nad svetlobnimi pojavi, s katerimi nam posreduje subjektivno doživljanje specifičnega prostora in časa; a ne le občutenja konkretnih sakralnih prostorov, v katerih svetloba zaznamuje vse neizrekljivo in nadčutno, ampak tudi duha časa. Svetlobne zapise namreč lahko po avtoričinih besedah razumemo tudi kot metaforo stanja današnjega sveta, na katerega so legle sence nepredvidljivosti. Hkrati pa njene rafinirane podobe vedno utelešajo tudi žar upanja. Vendar dela nikakor niso enopomenska, prav nasprotno: nedefiniranost minljivih svetlobnih oblik omogoča tudi nam, gledalcem, da v njih prepoznavamo asociativne podobe, ki vzdramijo naše misli.

Kuratorka razstave: Nataša Kovšca

več v objavi na spletni strani Hostla CELICA:

https://www.hostelcelica.com/sl/dogodki/natasa-segulin-impresije/

iz postavitve razstave
iz postavitve razstave

Morda vam bo všeč tudi...