Tejka Pezdirc: OSTRINA SVETLOBE, 22. 6.-17. 7. 2022, Galerija Veselov vrt

Kako postaviti likovno delo v zunanji prostor, na vrt, poln zelenja in dreves, kjer svetloba preigrava različne odseve in se narava sama, zrak in valovanja različnih jakosti vetra zaletavajo v likovno delo, kjer je torej skulptura živahna in zanimiva za poglede gledalcev in je ravno zaradi zunanje postavitve zagotovo drugačna, kot bi bila v kateremkoli notranjem prostoru. Akademska kiparka Tejka Pezdirc se zelo intenzivno ukvarja prav z motivi in temami, ki se navezujejo na razmišljanja, kako skulpture postaviti v zunanji prostor in presenetiti tako gledalce kot samo sebe v raziskovanju interakcij, ki nastanejo, ko skulpture oživijo v energijah zunanjega sveta.  Tako je kiparska dela mogoče videti kot raztegljive forme, ki jim je možno nenehno kaj dodajati, jih dograjevati, razporejati in raztegovati navzven ali navznoter. Sarival Sosič     

 

 

 

 

 

 

 

 

foto: Ostrina svetlobe, prostorska postavitev/ The Sharpness of Light, spatial installation: Daphne 2021-2022, epoksi smola / epoxy resin

 

Morda vam bo všeč tudi...