Amalia Perez Molek NARAVA = ŽIVLJENJE instalacija – slike – risbe

Amalia Perez Molek NARAVA = ŽIVLJENJE instalacija – slike – risbe

Galerija DLUL, 8. do 20. avgust 2023

 

 

 

 

 

 

Amalia Pérez Molek, rojena v Buenos Airesu, kjer tudi živi in dela, se je po zaključenem študiju scenografije v svojem domačem mestu izpopolnjevala iz slikarstva in grafike na ALUO v Ljubljani in na Hochschule für Gestaltung v Karlsruheju. Po tem, ko se je izmojstrila na posameznem področju, jih zdaj povezuje in na prefinjen način sestavlja v instalacijah. Je redna gostja galerij v Buenos Airesu, razstavljala pa je tudi drugod po svetu, od Španije, Japonske, Nemčije do Slovenije.

Njeno razmišljanje je usmerjeno k temam iz narave in vprašanju, kako umetniško poslanstvo uporabiti za osveščanje skupnosti o nujnosti varovanja narave. V instalaciji za galerijo DLUL opozarja na ohranjanje avtohtonih rastlinskih vrst, ki so bistvene in temeljne za ekosisteme in so glavna hrana za življenje opraševalcev (čebel, metuljev, kolibrijev, netopirjev in drugih). Od njih je odvisna svetovna preskrba s hrano, brez njih je življenje na Zemlji ogroženo.

Morda vam bo všeč tudi...