Natalia Borčić JEŠKA

Nova dela so tako portret slikarkinega rojstnega kraja, kjer je odraščala in ki je nanjo bistveno vplival, in popotnica iz otroštva, ki jo nosimo s sabo vse življenje in se z njo trajno identificiramo. Ta zaljubljenost in prevzetost z morsko domovino, v kateri so naloženi vsi spomini, delujeta na umetnico kot ribiška vaba, metaforični trnek in vrvica, s katerih se ne more sneti. Od tod trajno črpa navdih, ti kraji jo neločljivo vežejo nase. Tako trnek otroštva prerašča v življenjsko popotnico in usodo. Plaže otoka Vis predstavljajo mesta geografsko posebne in neokrnjene narave in s tem turistične destinacije, ki jih je treba obvarovati pred množičnim obiskom turistov. Na slikah Natalie Borčić so kot svojstven čaroben svet in zdi se nam, da imajo svoje življenje in celo zavest – kot žive strukture. Viške plaže so zatočišča, kamor se slikarka redno vrača in so povsem druga dimenzija resničnosti. Iva Körbler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Morda vam bo všeč tudi...