Sibel Latin ANIMALI

Vabljeni na odprtje razstave Sibel Latin, ki bo 29. aprila 2024 ob 18.00 v Galeriji DLUL.

 
Razstava bo na ogled do 12. maja 2024.
 
SIBEL LATIN (1968, Zagreb) je leta 2015 diplomirala na Akademiji za likovno umetnost v Zagrebu. Med študijem je sodelovala na več delavnicah, med drugim na berlinski poletni šoli na Universität der Künste Berlin. Dela v mediju slikarstva in risbe ter se ukvarja z vprašanji, povezanimi s prostorom, spominom, identiteto, in kako so ti koncepti povezani z domišljijo. Živi in dela v Zagrebu.
Najnovejši slikarski cikel, s katerim se Sibel Latin predstavlja ljubljanskemu občinstvu, se imenuje Animali. Gre za eksterierje, ki jih slikarka ni imela priložnosti doživeti iz prve roke, zato bo védenje o njih izključno medijsko posredovano. Kraj „dogajanja“ omenjenega cikla je polarno območje, glavni „protagonisti“ pa so tjulnji ali morski levi. Slikarka posveča veliko pozornosti pokrajini – to je nekakšen amalgam vode, ledu, zemlje in neba – kar bo določilo njeno izbiro barv, ki segajo od različnih odtenkov bele, sive ali modre, pa vse do oker, rdečkastih in povsem temnomodrih tonov. Tudi telesa polarnih sesalcev se razlikujejo po tonih in barvah, kar dodatno in veličastno prispeva k poudarjeni slikarski obdelavi vsakega od prizorov. Vanja Babić
 

Morda vam bo všeč tudi...