DRAŽBA SODOBNE SLOVENSKE UMETNOSTI

DRAŽBA SODOBNE SLOVENSKE UMETNOSTI

 

V GALERIJI DLUL NAPOVEDUJEMO:

 

 17. november ob 18. uri

antikvarist Andrej Uršič, Galerija Ažbe

Predstavil vam bo vsebino delovanja te galerije, ki se ukvarja pretežno z antikvitetno premično kulturno dediščino – slike, kipi, grafike, stilno pohištvo. Pri tem se bo ozrl na dejansko stanje na tovrstnem trgu pri nas, podal oceno kupcev in podobno.

– muzejski svetnik Aleksander Bassin

Kot dolgoletni sodni izvedenec in cenilec za likovno umetnost vam bo predstavil najznačilnejše predstavitve umetnin na letošnjem največjem umetnostnem sejmu v Baslu in opisal razmere na trgu, ki ga krojijo avkcijske hiše in sejmi z roko v roki.

 


18. november ob 16.30. uri                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

– Pavel Toplak                                                                                                                                                    

Kot umetnostni zgodovinar in sodni izvedenec ter cenilec za likovno umetnost se bo iz svoje izvedenske prakse posebej ozrl na sedaj že znameniti ponaredek Velázquezove slike Nevernega Tomaža.

 

Vljudno vabljeni.

 

Morda vam bo všeč tudi...