Andreja Čeligoj: BARVNI SVET OBLIK

BARVNI SVET OBLIK
Andreja Čeligoj

Odprtje: 13. september ob 19.uri na Veselovem vrtu, Komenskega 8, Ljubljana

Na odprtju bo sodeloval pianist in skladatelj Miha Gantar.

Razstava bo na ogled do 12. oktobra  2018.

 

Postavitev na prostem gledalca takoj uvede v podobo, vabi h komuniciranju, k medsebojnem opazovanju znotraj samega medija, hkrati pa se gledalec znajde v središču podobe, torej postavitve kot enovitega likovnega dogodka. Ustvarjalka Andreja Čeligoj je pripravila projekt z naslovom Barvni svet oblik, izključno urejen za odprti prostor, torej prostor, ki ga ponuja Galerija Veselov Vrt (Komenskega 8, Ljubljana). Osredotočila se je na štiri geometrično natančno definirane, strukturirane in sestavljene elemente, na štiri postaje likovne pripovedi, na vsebinsko večplastna prelivanja, povezujoča se ne samo z razumevanjem in prikazovanjem geometričnih sestavov, temveč tudi z didaktično možnostjo, ki jih likovna geometrija ter  elementarnost ponujata in omogočata.

 

BIOGRAFIJA:

Andreja Čeligoj je predstavnica srednje generacije slovenskih oblikovalcev in ilustratorjev. Diplomirala (2001) je na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani, kjer je tudi magistrirala (2004) na oddelku za vizualne komunikacije. V času študija se je udeleževala delavnic in natečajev po celem svetu. Zadnje leto šolanja je preživela na sloviti šoli UIAH, na oddelku za nove medije in grafično oblikovanje v Helsinkih na Finskem. Razstavljala je v Louvru v Parizu (2002) s projektom European Way Of Life. Delala je v različnih oglaševalskih agencijah in se kasneje odločila, da se posveti izobraževanju mladih. Je ustanoviteljica in direktorica zasebne likovne šole art:tečaji (2001), ki pripravlja mlade na sprejemne izpite na likovnih akademijah, fakultetah in srednjih šolah pri nas in v tujini. Šola izvaja tudi likovne tečaje risanja, slikanja, kaligrafije, keramike in kiparstva za prosti čas.

Morda vam bo všeč tudi...