Jure Fingušt Prebil: ELEMENTAL MONOLITH,Veselov vrt, 22. 5.-16. 6. 2019

Jure Fingušt Prebil: ELEMENTAL MONOLITH,Veselov vrt, 22. 5.-16. 6. 2019

 

Akademski kipar Jure Fingušt Prebil razširja kiparske meje preko različnih kovinskih in umetnih materialov, vse do ustvarjanja v novih medijih. V skulpturah odpira različna področja, povezana s sodobno družbo, tudi zgodovinskim razvojem umetnosti in raziskovanjem najnovejših tehnologij, s poudarkom na svetlobno-zvočnih konstruktih, ki dinamizirajo vsako njegovo postavitev. Tokrat na razstavi v Galeriji Veselov vrt, spremljamo prostorsko instalacijo, kjer se trd kovinski material mehko vpne v naravno okolje in prepričljivo ohranja nenehni pomen simbolov in potrebno fizično dinamiko kiparskega dela. Sarival Sosič, kurator

Morda vam bo všeč tudi...