Kristina Rutar – tik po.

Vabljeni na odprtje razstave, ki bo v ponedeljek, 21. avgusta 2023 ob 19. uri,
v Galeriji Veselov vrt, Komenskega 8, Ljubljana.
Razstava bo na ogled do 9. septembra 2023.
 
Umetnica Kristina Rutar ustvarja večino svojih del v keramiki in tokratna postavitev z naslovom – Tik po., prav tako temelji na vizualno ter pripovedno (za umetnico prepoznavni) izčiščeni likovni govorici, ki poudarja mnoštvo najrazličnejših asociacij, predvsem pa umetniško (ali širše iskreno človeško) težnjo po svobodi, odprtosti in gibanju. Kristina Rutar oblikuje, sestavlja, gradi in ustvarja svoj intimni svet gibljivih in variabilnih, tudi domišljijsko močnih oblik, kjer se gledalec lahko sprosti, odmakne na dolga polja oblik, postavi v prepletenost struktur in miselno ter čustveno potopi v večplastnost pomenov. Pred nami se odpre nekakšen pomanjšani svet oživljenih form, ki spominjajo ali na hibridne žuželke prihodnost ali pa v njih vidimo dejanske »pajkce«, ki vztrajno vlečejo s svojimi mrežami v vse smeri tovor, veliko težji, kot so oni sami. Postavitveno je to likovno delo izrazito ambientalno, kjer je skulptura postala prostor sam s poudarjeno globino, plastičnostjo in ritmizirano razporejenimi antropomorfnimi oblikami.
Sarival Sosič
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Dogodek so omogočili:
MOL, DLUL, Visart, ZDSLU, Likovne besede

Morda vam bo všeč tudi...