MLADI KURATOR, MLADI UMETNIK: Ajda Kocutar in Janja Kosi, “darling the roof is leaking”

Prijazno vabljeni na odprtje razstave iz cikla

Mladi kurator, mladi umetnik

Ajda Kocutar,  Janja Kosi: “darling the roof is leaking”

v sredo 7.avgusta ob 19.uri 

v Galeriji DLUL, 

Breg 22, Ljubljana

 

Kuratorka Ajda Kocutar in umetnica Janja Kosi poskušata z razstavo darling the roof is leaking prikazati in ubesediti odnos med domačnostjo in domom kot zapolnjenim prostorom ter fluidnostjo in nestalnostjo prostorov kot takih, preden postanejo domači ali po tem. Janja Kosi je med sprehodi po kraju, ki ji je bil do prvega obiska povsem tuj, začela s procesom ustvarjanja različnih materializacij in interpretacij prostora, ki ga je spoznavala. Vsa dela so utemeljena v risbi, v nadaljevanju pa se umetnica poslužuje različnih materialov, ki ji omogočajo prikaz rahlosti, pretočnosti in prepustnosti prostorov, ki bolj kot tam zunaj, bivajo v naši zavesti.

Razstava bo na ogled do 18. 8. 2019.

Morda vam bo všeč tudi...