Paola Korošec in Annmarie Prah: UGRIZ V ČAS

Paola Korošec in Annmarie Prah: UGRIZ V ČAS

od 9. 10. do 3. 11. 2019, Galerija DLUL

Slikarka Annmarie Prah na razstavi Ugriz v čas predstavlja cikel svojih najnovejših del, ki so nastala v zadnjih treh letih. V njem nadaljuje z raziskovanjem pojma časa in časovnosti, tako v kontekstu vsakdanjega življenja kot umetniškega ustvarjanja, kreativnega in delovnega procesa. Zanima jo zlasti odnos človeka do sedanjega trenutka, ki se ga večina v vsakdanjem tempu življenja ne zaveda.

Barbara Sterle Vurnik

  Annmarie Prah, Winter, akril / acrylic on canvas, 100 x 100 cm, 2018

Najnovejša galerijska postavitev Paole Korošec reaktualizira temeljno idejo tradicije zahodne umetnosti, da je umetnost posnemanje narave. Vidika posnemanja in spoznavanja pri tem nista ločena, transpozicija pravzaprav vzpostavlja racionalni model za razumevanje narave. Vendar tu ne gre za posnemanje zunanjega videza, temveč njenega bistva.

Igor Španjol

 Paola Korošec, Ugriz, mešana tehnika / A Bite, mixed technique, 2019

Morda vam bo všeč tudi...