SVETLOBA V PROSTORU / LIGHT IN SPACE, Boštjan Lapajne, 7.7. – 7.8.2021

Postavitev umetnika Boštjana Lapajneta z naslovom Svetloba v prostoru, na razstavi v Galeriji Veselov vrt, je gibljiva, migetajoča likovna shema, ki z amorfnimi ali antropomorfnimi posebnostmi ustvarja raznolika živahno gibljiva razmerja med barvito celovitostjo površin oziroma struktur ter detajli, razporejenimi znotraj prosojne materije. S spojem visečih in premikajočih se oblik, tudi barvi posvečenih motivov v približani distanci, nastaja igra percepcije in igra svetlobnih reagiranj, odzivov in nekakšnega odprtega veselja. Svetloba na umetniških delih in njena prisotnost v prostoru je poudarjeni umetniški akcent. S postopki barve in prosojne materije, s konstrukcijo, oblikovanjem, izrezovanjem ter s pomočjo postavitvenih poudarkov uresničuje subjektivno spontanost vizualne povednosti, intimno trajanje zaznavanja znotraj raznolikosti čustvenih stanj. S prostorsko organizirano interpretacijo (postavitvijo) se zgosti v enega od načinov ustvarjanja gibljivih likovnih del. 
Sarival Sosič

foto: ASG
foto ASG
foto: ASG
foto ASG

Morda vam bo všeč tudi...