Jiři Bezlaj POLETJE / SUMMER, Galerija Veselov vrt, 18. 5.-12. 6. 2022

Kiparsko ustvarjanje akademskega kiparja Jiřija Bezlaja je polno življenjske energije, saj umetnik prebuja kamen, material, v katerem zagnano ustvarja že od samega začetka. V Galeriji Veselov vrt tokrat predstavlja serijo kiparskih del, narejenih v triadnem apnencu, z naslovom Poletje. Kamenine so zacvetele, kamen je v rokah kiparja oživel, se preobrazil v različne cvetove, postal je rastlina, ki se razpira, kot bi se obrnila proti soncu. Cvetovi, ki so sicer podobni oziroma asociirajo na določene prave cvetove in se nam hitro zazdi, da prepoznavamo konkretne rože, pa so avtorjeva domišljijska predstava cvetov. So različno razcveteni, nekateri že dodobra odprti in nekateri še v trenutku priprave na razprtje.  Kurator Sarival Sosič

 

 

Morda vam bo všeč tudi...