AVANTI GRAFIKA! tretjič, mednarodna skupinska razstava, 7.7. – 1.8.2021

Razstava prinaša zanimiv presek skozi sodobno grafiko. Na eni strani potrjuje, da ukvarjanje s klasično grafiko niti slučajno ne izključuje eksperimenta ter kombinacij z novimi tehnikami, tehnologijami in sodobnejšimi mediji, s čimer se znatno presega njene nekdanje prostorske in tehnične meje. Grafika poseže v prostor, zavzame tretjo dimenzijo kot tudi ekran, a njeno “bivanje“ in umestitev v digitalni sferi na tej razstavi ni izrecno izpostavljeno. Vsebinski, tematski in filozofski razmisleki posameznih del posegajo po široki paleti mentalnih in kulturnih konceptov, umetnice in umetniki pa izkazujejo zanimiv in prodoren pristop h grafiki kot umetniški zvrsti znotraj sodobne vizulane umetnosti.  

Iz besedila Vesne Teržan

Razstavljalci: Benjamin Badock, Vesna Drnovšek, Fuki Hamada, Maja S. Franković, Ulli Gollesh, Wei Huidong, Denis Haračić, Miran Kreš,  Gloria Ana Lupus, Ana Hribar Lemovec

Benjamin Badock
Fuki HamadaOblika- prerez 74 ; Svalbard  2018, jedkanica, akvatinta, gampi chine colle
pogled na postavitev: z leve: Maja S. Franković, Ana Hribar Lemovec, Vesna Drnovšek
pogled na postavitev
pogled na postavitev
pogled na postavitev
pogled na postavitev

Morda vam bo všeč tudi...