TENDENCE V ABSTRAKCIJI: Sistemi, tehnorganizmi, informacije, Galerija S, Ljubljanski grad, od 13. 4.-5. 6. 2022

SKUPINSKA RAZSTAVA ČLANOV DRUŠTVA LIKOVNIH UMETNIKOV LJUBLJANA
OB 40. OBLETNICI DRUŠTVA

Koncept abstrakcije v sodobnosti zavzema bistveno drugačen odnos do resničnosti od idejnih tokov, ki jih je zastopala umetnost klasičnega in povojnega modernizma. Če so slednji vzpostavljali subjektiven odnos do zunanjosti skozi njeno simbolno, estetsko, utopično reinterpretacijo in likovno redukcijo, je danes abstrakcija inherentni del vsakdanjega življenja in njegovih abstrahiranih rutinskih operacij. Namesto formalne inovacije abstraktno formo osmišlja tematska evolucija, ki se v umetnosti odziva na nevidno abstraktno strukturo operacijskih sistemov, tehnoloških naprav, algoritmov in kibernetske infrastrukture, pa tudi na geometrijo urbanega okolja, hipotetične objekte znanosti, dinamične ekonomske in biološke sisteme. Naravo, nezavedno, ekspresivno izraznost telesa, ki so opredeljevali estetiko abstraktne forme, nadomeščajo računalniške simulacije in vizualizacije, umetna inteligenca in tehnološki pripomočki, ki vzpostavljajo nova razmerja med telesom, subjektom in tehnologijo, med umetnimi in organskimi svetovi.

Razstavljajo: Uršula Berlot Pompe, Suzana Brborović, Boštjan Drinovec, Duša Jesih, Roman Makše, Tobias Putrih, Mojca Zlokarnik

Kustos razstave: dr. Nadja Gnamuš

Vabljeni tudi na spletno predstavitev dogodka

Razstavo smo pripravili v sodelovanju z Javnim zavodom Ljubljanski grad.


 fotografije je posnel Miha Mally

Morda vam bo všeč tudi...