DARKO SLAVEC Realno-imaginarno

Vabljeni na odprtje razstave, ki bo v sredo, 18. januarja 2023 ob 19. uri,
v Galeriji DLUL, Breg 22, Ljubljana.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Umetnost Darka Slavca je ustvarjalni izraz meditativne človeške narave, ki nenehno razglablja o kozmosu in človekovi usodi v njem. Slikarjev pogled pa se kozmičnim daljavam ne prepušča le instinktivno, marveč se opira tudi na studiozno poznavanje vesolja ter spoznanj, teorij in vizualnih dokumentov o njem. Na takih osnovah umetnik svoje ustvarjalne predstave slikarsko »rekonstruira«, predvsem pa konstruira, saj izjemno obvladuje likovna sredstva in njihove zakonitosti, ki jih smotrno prilagaja svojim iluzionističnim zasnovam. Zato so njegove podobe videti kot znanstvenofantastični prikazi, panoramsko ali v izsekih razvidni skozi umetnikove daljnoglede ali okna kozmičnih plovil, ki jih ustvarjajo avtorjeve subjektivne predstave, miselna spoznanja in ob tovrstnih virih napojena ustvarjalna domišljija.
Milček Komelj, iz besedila h katalogu
 
Razstava je podaljšana do 19. februarja 2023.
 
Izvedbo razstave so omogočili Mestna občina Ljubljana, ZDSLU,
Društvo likovnih umetnikov Ljubljana in Društvo Visart.

Morda vam bo všeč tudi...